top of page

www.skyidesign.com gizliliğinize saygı duymakta ve hakkınızdaki bilgilerin nasıl kullanıldığı ve paylaşıldığı konusundaki endişelerinizi bilmektedir. Uygulamalarımız konusunda olabildiğince çok bilgi sahibi olmanız gerektiğine inandığımızdan, sizin için detaylı bir gizlilik politikası metni hazırladık. Bu sayede www.skyidesign.com olarak bizimle ilişkilerinizde daha güvenli ve bilinçli hareket edeceğinizi ve sitemizi daha sık kullanacağınızı umuyoruz. Bu siteyi ziyaret ederek, aşağıda Gizlilik İlkeleri başlığı altındaki şartları kabul etmiş oluyorsunuz.

 

www.skyidesign.com alanı skyidesign Sinerjik İnovasyon Araştırma Geliştirme Tasarım Danışmanlık Limited Şirketi'nin Gizlilik İlkeleri kapsamı dahilindedir.

 

www.skyidesign.com alanına ve/veya www.skyidesign.com internet web sitesinin herhangi bir sayfasına girerek, aşağıda belirtilen koşullarla bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Aşağıda yer alan koşulları kabul etmemeniz halinde, www.skyidesign.com internet sitesine girmeyiniz.

 

Bu bölüm, www.skyidesign.com web sitesini ziyaret ettiğinizde ve site hizmetlerini kullandığınızda verdiğiniz şahsi bilgilerle ilgili, www.skyidesign.com web sitesinin ve bileşenlerinin politikalarını içermektedir. Amacımız, Internet' ten sunulan bilgilerinizin güvenliğinin ve gizliliğinin en yüksek düzeyde korunduğunu bilmenizdir.

 

Site sayfalarını, şahsi herhangi bir bilgi vermeden ziyaret edebilir, şirketimiz, patentlerimiz, tekliflerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir, iş imkanları ve diğer katma değeri olan hizmetlerimizden haberdar olabilirsiniz. Ancak size sunmayı teklif ettiğimiz iş imkanları ya da hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, hakkınızda daha fazla bilgiyi bize kendi tercihinizle vermeniz gerekebilir.

 

OTOMATİK OLARAK KAYDEDİLEN BİLGİLER www.skyidesign.com'u ziyaret eden kişilerin "domain" ve "IP" adresleri otomatik olarak kaydedilmektedir. Bu bilgiler, sizi kişisel olarak tanımlamamakta, sadece siteye girmek için kullanılan bilgisayarın bilgilerini içermektedir. Bu bilgiler, sitenin, dünya'nın neresinden ve hangi amaçlarla kullanıldığını gösterdiğinden, sitemizin kapsam alanını belirlememiz ve sitenin kullanım amaç ve şekillerini daha iyi anlayabilmemiz için yapılan analizlerde kullanılmaktadır. Detaylı izahat aşağıda aynı başlık altında sunulmaktadır.

 

VERİ TOPLANMASI VE KULLANIMI

 

www.skyidesign.com üzerinden bilgi talep ettiğinizde, sizinle ilgili bazı kişisel bilgilere ihtiyaç duyulur. www.skyidesign.com'a e-posta yolladığınızda ya da düzenli ücretsiz bilgi (e-bülten/newsletter/basın bülteni/vb.) için abone olduğunuzda, sizin e-posta adresinize, adınıza hatta bazı durumlarda telefon numaralarınız gibi diğer bazı kişisel tanımlayıcı bilgilerinize ihtiyaç duyarız. Bilgi, mal, ürün ya da hizmet satın almak istediğinizde, bazı ek finansal detayları talep ederiz. İş bulma ile ilgili hizmet ya da bilgi talep ederseniz, eğitim, iş geçmişi, aile ve finansal detaylar gibi sizinle ilgili bazı kişisel tanımlayıcı bilgilere ihtiyaç duyarız. Kişisel bilgileriniz, talep ettiğiniz bilgi, mallar, ürünler ve hizmetlerin sağlanması için kullanılacaktır. Eğer çok özel kişisel bilgi talep edersek, bu bilginin alınması ve kullanımını, veri saklama ve gizliliği konusunda yürürlükteki yasalarla tam bir uyum içerisinde yapmayı garanti ederiz.

 

Detaylarınız, www.skyidesign.com ve yöneticisi olan skyidesign Sinerjik İnovasyon Araştırma Geliştirme Tasarım Danışmanlık Ltd. Şti. dışındaki hiç kimseye, izniniz dışında verilmeyecektir. www.skyidesign.com, dünya çapında faaliyet gösteren skyidesign Sinerjik İnovasyon Araştırma Geliştirme Tasarım Danışmanlık Ltd. Şti. ile bağlantılı olduğundan, verdiğiniz bilgi, T.C. hudutları dışına aktarılabilir. Bu ve diğer tüm aktarımlar gizli tutulacak ve sadece skyidesign Sinerjik İnovasyon Araştırma Geliştirme Tasarım Danışmanlık Ltd. Şti. tarafından kullanılacaktır. Bir hizmet almak için bilgilerinizi verip, www.skyidesign.com'a ulaşması için gerekli işlemi uyguladığınızda, bu tür bir bilgi aktarımını kabul etmiş olursunuz.

 

Kişisel bilgilerinizi, www.skyidesign.com'a verilme nedenlerinin dışında yeni bir amaç için kullanmak istediğimizde, onayınıza başvururuz.

 

VERİ BULUNDURMA

 

Bilgileriniz, hizmetlerimizi geliştirmek için belirli bir süre saklanmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz bilgiler haricinde bilgi talebinde bulunmayız.

 

www.skyidesign.com'un sunduğu ücretsiz aboneliklerden istediğiniz zaman ayrılabilir ya da www.skyidesign.com'un alt projelerinden (Thinktank, Serbest Yaratıcılar Grubu, vb.) çekilebilirsiniz. Çekilme işlemi ile ilgili detaylar, www.skyidesign.com projeleri ve skyidesign Sinerjik İnovasyon Araştırma Geliştirme Tasarım Danışmanlık Ltd. Şti. siteleri arasında değişiklik göstermekle birlikte, genellikle basit bir işlemdir. Bilgilerinizi ne şekilde kullanabileceğimizi belirtmiş olmamıza rağmen projelerimizden çekilmek isterseniz, bu işlem için, www.skyidesign.com'a bir e-posta ya da mektup göndererek talepte bulunabilirsiniz.

 

KULLANICI İSTEKLERİ / GERİ BİLDİRİMLERİ

 

www.skyidesign.com, kullanıcı, ziyaretçilerin ve proje üyelerinin site ile ilgili www.skyidesign.com'a ulaştırdıkları her türlü istek, öneri, şikayet ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek dışında herhangi bir amaç için kullanılamaz.

 

www.skyidesign.com kurumsal web sitemizde kişisel bilgileri toplarken, kişisel bilgilere ihtiyacımız olup olmadığı bildirilecektir. Kişisel bilgiler bir bireyi tanımlamak için kullanılabilen bilgilerdir ve isim, e-posta adresi, posta veya diğer fiziki adresler, unvan, meslek ve hizmet sunmak, ürün teslim etmek veya talep ettiğiniz bir işlemi gerçekleştirebilmek için gerekli diğer bilgileri (sadece bunlarla sınırlı değil) içerebilir. Kişisel bilgileri toplamamızın nedenleri arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:

 

Thinktank ve/veya serbest yaratıcılar gruplarına katılımınız;

Danışmanlık ve işbirliği çabaları;

Projeler, gruplar ve duyurular için listeler oluşturmak;

Üyelik programları ve basın duyurusu, vb. abonelikleri için kayıt;

Kullanıcılara www.skyidesign.com web sitesinde daha zengin ve faydalı bir deneyim sağlama.

 

Ayrıca, ilgi duyabileceğiniz ürünler ve hizmetler üzerine daha spesifik ya da belirli bilgiler isteme olanağını size sunabiliriz.

 

www.skyidesign.com'a kişisel bilgilerinizi üçünü şahıslarla paylaşma iznini vermediyseniz, bu bilgileri hiçbir şekilde paylaşılmaz. Bununla beraber, kişisel bilgilerinizi gerektiğinde, yetkili üçüncü şahıs aracıları ile, istenen bir hizmeti veya aktarımı gerçekleştirmek üzere paylaşabiliriz. Örneğin, size kargo ile herhangi bir teslimat yapmamız gerektiğinde, adınızı ve adresinizi kurye şirketine bildirmemiz gerekir. Üçüncü şahıslara, yalnızca istenen hizmeti veya işlemi tamamlamalarına yetecek kadar bilgi sağlarız.

 

Ayrıca www.skyidesign.com, bugün olmamakla beraber ileride ve tekrar haber vermeden HTML formatındaki e-posta bültenlerine de, kaç adet bültene (veya belirli makalelere, linklere vb.) erişildiğini belirlemek amacıyla Web işareti yerleştirme hakkını saklı tutar.

 

www.skyidesign.com'a elektronik posta ve diğer kontak detaylarınızı sağlarsanız, güncelleştirilmiş skyidesign Sinerjik İnovasyon Araştırma Geliştirme Tasarım Danışmanlık Ltd. Şti. ürünleri, hizmetleri, partnerleri, tedarikçileri, temsilcileri, temsilcilikleri, sponsorları ve özel projeleri ile ilgili bilgileri size gönderebileceğimiz konusunda onayınızı da vermiş olursunuz. Eğer onay vermiyor ve sizinle bu amaçlarla temasa geçilmesini istemiyorsanız bu bilgiyi almayı reddedebilirsiniz ve bunu www.skyidesign.com'a özellikle bildirmeniz durumunda www.skyidesign.com sizin talebinizi yerine getirecektir. Bu bilgileri almayı reddetmediğiniz takdirde bize sağladığınız bilgileri, sizi ilgilenebileceğiniz yeni skyidesign Sinerjik İnovasyon Araştırma Geliştirme Tasarım Danışmanlık Ltd. Şti. ürünleri, hizmetleri, projeleri, grupları ve yukarıda belirtilen çözüm ortaklarından haberdar etmek amacıyla kullanılabilecektir.

 

Tercihiniz ne olursa olsun, istediğiniz her zaman, elektronik postaya cevap yazmak suretiyle tercihinizi belirterek www.skyidesign.com ve skyidesign Sinerjik İnovasyon Araştırma Geliştirme Tasarım Danışmanlık Ltd. Şti. ürünleri, hizmetleri, projeleri ve gruplarına dair bilgileri artık almak istemediğinizi bildirebilirsiniz. Ayrıca, www.skyidesign.com tarafından gönderilen tüm elektronik postalar bundan sonra gönderilecek elektronik postaları nasıl reddedebileceğiniz konusunda bilgiler içerir.

 

BİLGİ PAYLAŞIMI

 

Yukarıda açıklanan kullanımlara ek olarak, www.skyidesign.com bilgilerinizin bir kısmını, taleplerinizin yerine getirilmesi için, ilgili olabilecek 3. şahıslarla paylaşacaktır. Örneğin web sitemiz aracılığıyla ilgilendiğiniz proje, ürün, buluş ve inovasyonlarda, bilgi talebiniz size bilgiyi sağlayacak, işbirliği sunacak veya projeyi gerçekleştirecek skyidesign Sinerjik İnovasyon Araştırma Geliştirme Tasarım Danışmanlık Ltd. Şti.’nin çözüm ortaklarına, partnerlerine, temsilciliklerine, vb. mercilere gönderilecektir. Sadece talebinizin yerine getirilmesini sağlayacak veriler ifşa edilecektir. Ancak ayrıca hukuk tarafından istendiği anda şahsi bilgiler 3. şahıslara da verilecektir.

 

VERİLERİN KORUNMASI

 

www.skyidesign.com isteyerek vermediğiniz takdirde, hakkınızda kişiyi tanımlayan bilgiler toplayamayacaktır. (Örn. İsim, adres, telefon numarası, e-posta adresi) Eğer www.skyidesign.com'a kişisel bilgilerinizi verirseniz www.skyidesign.com bu bilgileri gelecekte pazarlama, pazar araştırması, proje geliştirme ve size ulaşmak gibi amaçlarla kullanmak üzere saklayacaktır. Ayrıca www.skyidesign.com bu bilgileri kendi bünyesindeki çözüm ortaklarına aynı amaçlar doğrultusunda aktarabilir.

 

Kişisel bilgilerinizi önceden yolladıysanız ve kayıtlarımızdan silinmesini istiyorsanız lütfen bize site üzerindeki iletişim formundan ulaşın. Sizden talep edilmeyen bilgilerinizi bize verdiğiniz takdirde bu bilgileri bu sitede belirtilen şekilde kullanmamızı onaylamış olmaktasınız.

 

OTOMATİK OLARAK KAYDEDİLEN BİLGİLER (2)

 

www.skyidesign.com'un web sitesini ziyaretiniz esnasında oluşan bilgilerin içeriği ve kayıt süreci:

 

Ziyaretinizin saati, tarihi ve ziyaret ettiğiniz sayfalar, vb. bilgiler sistemimiz tarafından ihtiyaçlarınız ve ilgileriniz doğrultusunda yeniden şekillendirme ve yapılandırma süreçlerinde kullanılmak üzere sistemimiz tarafından otomatik olarak kayıt altına alınmaktadır. Bu bilgilerin geneli kullandığınız internet tarayıcınız tarafından bize iletilmektedir. www.skyidesign.com'u ziyaretiniz ve kullanımınız esnasında otomatik olarak toplanan ve kayıt edilen bilgilerin tam listesi şudur:

 

Ziyaretinizin saati, tarihi ve süresi;

Ziyaret ettiğiniz sayfalar ve indirdiğiniz form ve belgeler;

Ziyaret için kullandığınız internet sağlıyıcınızın IP numarası;

Ziyaret için kullandığınız bilgisayar işletim sistemi, tarayıcı türü;

Ziyaretinizi başka bir web adresi üzerindeki bağlantıdan (linkten veya sayfadan) gerçekleştirdiyseniz bağlantıyı sağlayan web adresi.

 

Tespit edilen ziyaretçi sayısı ve sayfaların ziyaret edilme oranları, ziyaretçinin ziyaret sıklığı ve tercih ettiği tarayıcı, vb. yazılımlara ilişkin bilgiler sizlere daha iyi hizmet edebilmek amacı ile yeniden şekillendirme ve yapılandırma süreçlerinde ziyaretçi profili ve genel istatistik veriler oluşturmak, ziyaretçilerin sitemizi nasıl kullandığı ile ilgili eğilimlerini belirlemek, ayrıca raporlama ve hizmetlerin tanıtımına kaynak olması için yönlendirici olması amacıyla toplanmaktadır. Otomatik olarak toplanan bu bilgiler kesinlikle hiçbir (kişisel) şahıs bilgisi içermez. www.skyidesign.com kullanıcılardan aldığı kişisel bilgileri (isminiz, elektronik posta adresiniz, ev ve iş adresiniz, telefon numaranız, vb.) üçüncü bir kuruma satmaz, kamuoyuna yayınlamaz, site içinde tutmaz.

 

GİZLİLİK İLKELERİNİN GÜNCELLEŞTİRİLMESİ

 

Gizlilik İlkeleri www.skyidesign.com tarafından zaman zaman güncelleştirilecektir ve www.skyidesign.com Gizlilik İlkeleri üzerinde değişiklikler yapma hakkını saklı tutar. İşbu Gizlilik İlkeleri Beyanına veya Site Kullanım İlkeleri kurallarına ilişkin herhangi bir soru veya yorumunuz varsa, info@skyidesign.com email adresini kullanarak bize iletebilirsiniz.

bottom of page