Prensipler
Prensipler

skyidesign, birçok kişinin başkalarının fikirlerini sahiplendiği, kendine mal edip böbürlendiği, maddi ve manevi haksız kazanç elde etmeye çalıştığı, hatta bunu alışkanlık haline getirdiği bir çevrede ve zamanda kuruldu. Böyle adamlar, kendi gerçek yüzleri ortaya çıkmasın diye, fikirlerini çaldıkları kişileri de karalayıp aşağılamaktan, hatta ekonomik anlamda yok etmeye çalışmaktan çekinmezler. Sizlere sayısız örnek sunma imkanımız var, belki birgün sunarız da, ama bu sayfalar bunun yeri değil. Ulaşmak istediğimiz yer şu: skyidesign'in kurucusunun bir tek ana prensibi var. DÜRÜSTLÜK. Dolandırıcılar da çok zeki ve yaratıcı olabilirler. Özellikle insanları kandırmak ve yalanlarını örtbas etmek için bu kabiliyetlerini kullanırlar. Ama yatsı gerçeği de er veya geç onların suratında patlar. skyidesign yaratıcılığını sadece dürüstçe ve dürüst işler için kullanacak ve sadece bunu ilke edinmiş insanlarla çalışmaya da özen gösterecektir.

skyidesign belki birgün paradan daha geçerli bir alışveriş aracı keşfeder, ama daha mükemmel bir kalpazanlık yöntemi hiçbir zaman keşfetmeye çalışmayacaktır. Dolayısıyla da, kâr amacı gütmek zorunda olan yeni ve ufak bir şirket olmasına rağmen müşterileri, partnerleri, tedarikçileri, hatta sponsorları hususunda bile olabildiğince seçici davranacaktır. Başkalarının fikirlerini kendisine mal etmeyecek, bilmeden başkasının ispatlı ve resmi olarak kendisinden önce hak iddia edebileceği fikirlerin benzerlerini yarattıysa, onların haklarını ihlal etmeyecek ama başkalarının da kendi fikirlerini çalmalarına hiçbir şekilde göz yummayacak, hem onları dünyaya teşhir edecek, hem de hukuki olarak kendisine verilmiş yasal yolları ve kanuni haklarını sonuna kadar kullanacaktır.

Prensipler

Sanırız bu prensibimiz yeteri kadar açık ve net olarak anlaşılmıştır ama ileride bu sayfaya bazı ilaveler yapma hakkımızı da saklı tutuyoruz. Şimdilik dileğimiz, özellikle bize kendi fikirlerini bizim network'ümüze sunmak üzere takdim edecek dostlarımızın, fikirlerinin ilk ve tek sahibi olduklarını kesin olarak teyid edebilmek üzere gerekli her türlü ön araştırmayı yapmış olmalarıdır, çünkü, dediğimiz gibi, dünyanın değişik köşelerindeki değişik insanlar aynı zamanlarda aynı veya çok benzer fikirlerle ortaya çıkabiliyorlar ve bu durumda ne yazıkki, sadece fikrini önceden koruma altına almış olan hak sahibi olabiliyor. Dolayısıyla, kötü niyet olmasa da, sizin fikriniz diye bir müşterimize sunduğumuz bir fikrin üzerinde başkasının daha önceden hakkının olduğunun ortaya çıkması, sadece skyidesign'in güvenilirliğine sekte vuracağından, ve bizim de herkesin yüzlerce fikri için patent, vb., araştırma yapamayacağımızdan, işbirliği yapacağımız dostlarımızdan bu hususun bilincinde ve bazı prosedürleri de kabullenerek bize fikirlerini açmalarını, müşterilerimizden de, dürüstlük ilkemizden şaşmayacağımızın bilincinde bizden taleplerde bulunmalarını diliyoruz.

Yin ve Yang hepimizin içinde var. Ancak bazılarımız neyin önemli olduğuna karar vermek konusunda diğer insanlara göre daha başarılı olabiliyoruz. Kararsızlar hep bir arayışta, ve bazen hata yapabiliyorlar. Kararlılar ise, ya iyiler, ya da kötü. Belki bu konuda da bir inovasyon gerekli, kötüleri kararsızlığa düşürüp iyi yönde hatalar yaptırmak için.

Copyright © 2012-2023 SkyIDesign Ltd | Tüm Hakları Saklıdır | KVKK | Gizlilik | Kullanım | İletişim